Sherr me bashkëshorten, tenton vetëvrasjen

45

policiaNjë sherr mes bashkëshortësh ka çuar drejt tentativës për vetëvrasje, shtetasin Sheme D. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së hënës, në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, në afërsi të ish rajonit të policisë.

Pasi ka qenë në gjendje të dehur dhe pas një sherri me bashkëshorten, shtetasi Sheme. D ka tentuar të vetëvritet duke kërcënuar me hedhje nga lartësia, por ndërhyrja e forcave policore ka bërë të mundur shpëtimin e tij. Fillimisht personi është varur në tubacionin shkarkues të ujërave të tarracës dhe më pas ka kërcënuar se do të hidhet.

Pasi uniformat blu kanë negociuar me të, shtetasi Sheme D, është bindur që të zbresë dhe më pas është çuar në komisariat për të marrë deklarimet përkatëse.

Nga dëshmitë e familjarëve dhe të afërmve dyshohet se personi ka dhe probleme të shëndetit mendor.