Publikuar Ne: 26 Janar 2014
228 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Kapshticë, arrestohet shefi i doganës, dy doganierë të tjerë në procedim të lirë

prangaArrestohet shefi i zyrës operacionale të doganës së Kapshticës Algert Lami, 33 vjeç i cili akuzohet për  korrupsion pasiv.   Burime nga policia bëjnë me dije se gjithashtu në prangat e policisë ka rënë edhe tregtari Krenar Halimllari 38 vjeç, i cili akuzohet për kontrabandë mallrash. Sipas policisë, gjithashtu janë proceduar në gjendje të lirë edhe dy doganieret e turnit shtetasit me iniciale L.K dhe V.T.

Mësohet se doganieri Algert Lami dyshohet se ka lejuar kalimin e mallrave kontrabandë nga pika e kalimit kufitar të Kapshticës.  Doganierët akuzohen për falsifikim të dokumentave dhe shpërdorim detyre duke favorizuar kundrejt ryshfetit tregtarin elbasanas për të shmangur detyrimin doganor.

229 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok