Publikuar Ne: 10 Janar 2014
79 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Eskorta e Bashës përplaset me një makinë në Tropojë

Lulezim Basha_2_1Policia bën të ditur se një makinë është përplasur me eskortën e kreut të PD-së Lulzim Basha, në Tropojë. Pas incidentit, është bërë i mundur edhe ndalimi i drejtuesit të mjetit, i cili është shtetasi Niman Buçpapaj. Drejtori i Policisë Qarkut Kukës, ka thënë se ngjarja është aksidentale dhe se janë shkaktuar dëme të lehta në mjetin e eskortës.

Por, lajmi që u përcoll nga policia, është përgënjeshtruar pak minuta më vonë nga Partia Demokratike. PD është kundërpërgjigjur, duke nënvizuar se ngjarja nuk është gjë tjetër veçse trillim i Saimir Tahirit dhe Artan Didit dhe se kreu i PD, Lulzim Basha, nuk ka eskortë dhe se nuk ka pasur asnjë lloj incidenti.

“Dënojmë shpifjet dhe instrumentalizimin politik të policisë së shtetit. Njoftimi vërteton kthimin e policisë, në ditët e zeza”, deklaron PD.

80 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok