Publikuar Ne: 9 Korrik 2015
121 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Arrestohet në kufi, tentoi të kalonte 46 kilogramë kanabis

kanabisPolicia kufitare e Kakavijës godet një rrjet të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

 

Rreth 46 kilogram kanabis sativa u bllokua paraditen e sotme në një automjet tip Fiat me targe AA 360 LR, ndërsa u arrestua edhe poseduesi i saj nga Shkodra, Ridvan Stankaj, 37 vjeç.

 

Lënda narkotike e ndarë në 53 pako dhe e mbështjellë me natriban ishte fshehur në pjesën e dyshemesë së makinës.

 

Materialet në ngarkim të të arrestuarit do ti kalojne Prokurorise se Krimeve Renda Tirane per “Trafik Nderkombetar te Lendeve Narkotike”.

 

122 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok