Indi, tenton të varrosë të gjallë vajzën

Share This
Tags

indiNjë burrë në Indi është arrestuar pasi është përpjekur të varrosë të gjallë vajzën e tij 10-vjeçare sepse nuk donte që ajo të ishte vajzë. Ngjarja shokuese ka ndodhur në Tripura.

Abdul Hussein kishte hapur një gropë në oborrin e tij kur gruaja nuk ishte në shtëpi dhe pasi i kishte lidhur duart e i kishte mbyllur gojën vajzës, e kishte futur brenda duke e mbuluar me dhe’.

Vajza e vogël është zbuluar nga fqinjët, të cilët e nxorrën nga aty dhe para se të thërrisnin policinë, kanë rrahur babain duke e ndëshkuar për veprimin e tij mizor.

Tashmë, Abduli akuzohet për tentativë vrasjeje.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>