Hollande: Referendumi i Krimesë nuk ka asnjë vlerë ligjore

Share This
Tags

president-Hollande-520x292Presidneti francez, François Hollande, vlerësoi sot se referendumi në Krime, që do të zhvillohet nesër “nuk ka asnjë vlerë ligjore dhe se duhet bërë gjithçka për të rigjetur rrugën e negociatave”.
Presidenti francez u shpreh gjatë një konference për shtyp në Paris bashkë me kryeministrin italian, Matteo Renzi.
Një referendum për të ardhmen e Krimesë do të mbahet nesër dhe mund të sjellë bashkimin saj me Rusinë, ky gadishull aktualisht ndodhet nën kontollin e forcave të armatosura proruse.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>