Rraja mesazh Bashën pas masës “arrest me burg”

59

Në orën 10:55 minuta djali i deputetit socialist të Fushë Krujës doli nga gjykata e Krujës me pranga në duar dhe i shoqëruar nga forcat e policisë hyri në furgon për tu transportuar drejt paraburgimit të Durrësit.

Teksa po futej brenda në furgon Rexhep Rraja është shprehur për gazetarët se ishte i pafajshëm dhe kishte dhe një paralajmërim për Bashën “Jam i pafajshëm!”.

“Basha do ta shohë në zgjedhjet e ardhshme se kush është Rexhep Rraja” mësohet të ketë thënë 24 vjeçari informon gazetari i Ora News, Leonidha Musaj i cili raportoi nga vendi i ngjarjes.

Gjyqtarja e gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha dha masën e sigurisë “arrest me burg” për djalin e deputetit i cili akuzohet për ‘përndjekje”. Kjo masë u kërkua dhe nga prokurorja Mirela Kapo.