Rama: Pas 23 qershorit nuk do lejohet grabitja e pronave

62

29-maj-Rama-Kavaje-300x158Kreu i PS-së Edi Rama premtoi sot nga Delvina transparencë të çështjes së pronave si dhe heqjen e taksës së sheshtë.

Ndërsa ka prezantuar kandidatët e PS-së për deputetë, Rama theksoi se pas 23 qershorit nuk do të lejohet më grabitja e pronave të shqiptarëve.

“Ne do të bëjmë transparencën më të plotë publike për gjithçka ka ndodhur me pronat e shqiptarëve, të pronave të të parëve dhe të atyre të përbashkëta, që nuk do lejojmë të përfitojnë vetëm një grusht grabitqarësh. Ne nuk mund të pranojmë një realitet ku më pak se 5% e shqiptarëve zotëronjtë pasuritë e kësaj toke. Ne jemi të vendosur ta bëjmë këtë që në emër edhe të 95 për të shqiptarëve që ne do tua heqim taksën” tha Rama.