Rama: Berisha bën premtime të rreme

56

Rama: Berisha po mashtron njerëzitNë një takim me banorë të Labinot Fushë, kreu socialist u shpreh se kryeministri Sali Berisha mashtron njerëzit duke i bërë premtime të rreme për dëmshpërblime si për të përmbyturit ashtu edhe për uljen e kostos së prodhimit në fshat.

“Qeveria për 8 vjet e ka rrënuar dhe e ka braktisur fshatin. Ne premtojmë që do të heqim TVSH-në për ushqimet bazë dhe do të përmirësojmë jetën e banorëve të fshatit”, tha Rama.
Më herët, Rama ishte në një takim me banorë të Labinot Mal. Ne nje njoftim ne profilin e tij ne Tëitter, lideri i socialisteve, Edi Rama shkroi se ne kete zone tokat thahen per uje, nderkohe qe rezervuari qe u ishte premtuar banoreve eshte bere koncension per nje HEC. “Ne Labinot Mal ku tokat thahen per uje e rezervuari i premtuar u be koncesion per nje HEC qe kercenon te ardhmen e jetes se tokes bujqesore”, tha Rama