PD: Rama-Meta kërkojnë përmbysjen me dhunë të qeverisë demokratike

74

Laura-Vorpsi-okPartia Demokratike ka reaguar në një deklaratë per shtyp ku akuzon Ramën dhe Metën  për përmbysje me dhunë të qeverisë demokratike.

Deklarata e plotë e e PD-së

Politikanet e nekro politikes vrapuan te nxjerrin kapital politik me ngjarjen tragjike te Lacit, nje akt I paster terrorist ndaj kandidatit te Partise Demokratike, Mhill Fufi.

Politikanet e nekro politikes harruan te shprehin ngushellime publike per familjen e viktimes dhe te permendin plagosjen e kandidatit te PD dhe te afermit te tij nga persona, mbeshtetes dhe perkrahes te PS dhe aleateve te saj, disa prej te cileve  shkuan nga Tirana per motive te paqarta.

Keta persona, thirrjes te kandidatit tone, largohuni dhe mos ndani leke ketu i jane pergjigjur me arme, duke plagosur kandidatin e PD dhe te afermin e tij, Kastriot fufi.

Partia Demokratike denon cdo akt  dhune, fton qytetaret te votojne te qete, te marrin pjese te gjithe ne keto votime qe jane te nje rendesie jetike per zhvillimin dhe integrimin e shqiperise ne BE.

Partia Demokratike i shpreh ngushellimet familjes se viktimes dhe i uron sherim te shpejt kandidatit per deputet Mehill Fufit dhe te afermit te tij, Kastriot Fufi.

Partia Demokratike denon me ashpersi cinizmin, papergjegjeshmerine dhe thirrjen per dhune te çiftit Rama –Meta, qe te etur per pushtet shpallin se jane te gatshem me cdo mjet te permbysin qeverine demokratike.

Partia Demokratike ju kujton ketyre aventuriereve politike se vota e lire e shqiptareve do te respektohet me cdo cmim dhe se cdo mjet tjeter, perveç votes se lire, per te marre pushtetin, ka vetem nje pergjigje ligjore: deshtimin e plote dhe total te aventures  dhe aventuriereve te saj.

Duke perfunduar, Partia Demokratike falenderon perzemersisht te gjithe zgjedhesit shqiptare per pjesmarrjen e larte ne keto votime dhe fton cdo qytetar te permbushe detyrimin e tij politik dhe atdhetar, te vojne sot, te mos i mungojne shqiperise kete dite percaktuese per 4 vitet qe vijne