Vrasja në Laç, prokuroria lëshon fletëarrestet për ngjarjen

66

Policia-incidentePolicia ka shpallur në kërkim personat e dyshuar si autorë të ngjarjes se Laçit, ku mbeti i vrarë përkrahësi i LSI-së, dhe u plagos kandidati i PD-së, i cili ka dalë tashmë nga spitali ushtarak.

Prokuroria ka shpallur në kërkim shtetasin Enver Curri, kunati i viktimës dhe shtetasin Kastriot Pufi, kushëri i kandidatit të PD-së Mëhill Pufi.

Më herët policia ka shoqëruar 7 persona, si dëshmitarë të ngjarjes së rëndë të ndodhur në Lac, ku mbeti i vrarë simpatizanti i LSI-së, dhe u plagosën tre vetë, mes tyre edhe kandidati i PD-së.