Kreu i qeverisë kroate Milanoviç, vizitë me krerët e shtetit në Tiranë

54

zoran milanovic4Kryeministri kroat Zoran Milanoviç ndodhet sot në Tiranë ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare dy ditore. Ai do të  takohet me krerët më të lartë të shtetit, me Kryeministrin Edi Rama, Presidentin Bujar Nishani dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Gjatë vizitës së kryeministrit kroat në Tiranë pritet të nënshkruhen marrëveshje të përbashkëta për çështjet rajonale, do diskutohet për forcimin e marrëdhënieve ekonomike dhe bashkëpunimi në fusha të përbashkëta në infrastrukturë dhe energji.

Vitin e kaluar të dyja vendet nënshkruan një memorandum mbështetje dhe bashkëpunimi në realizimin e projektit të gazsjellësit TAP.