Ja cilët janë zv.ministrat e qeverisë “Rama”

70

spot14921-19329-betohet_qeveria_rama_jemi_zgjedhur_per_tSot do të mbahet mbledhja e dytë e qeverisë nën drejtimin e Kryeministri, Edi Rama. Në mbledhjen e sotme pritet të miratohen zv.ministrat e 19 ministrive. Ata pritet të jenë: Elona Gjebrea, Nora Malaj, Arbjan Mazniku, Milva Ikonomi, Klodian Rrepaj, Dorjan Duçka, Bardhylka Kospiri, Ilir Bejtja, Gentiana Mara Sula, Jani Babi, Alban Zusi, Ylli Manjani, Sokol Dervishaj, Ilirjan Mustafaraj, Brunilda Paskali, Majlind Lazimi, Aranita Brahaj, Dritan Hila, Gjon Radovani, Erjon Luçi.

Po kështu gjatë mbledhjes së sotme pritet të emërohen edhe prefektet e rinj për qarqet, Tiranë, Durrës, Fier, Lezhë, Korçë, Elbasan, Berat, Dibër, Gjirokastër dhe Shkodër.