Ekzekutohet në Laç një person, përpara një qendër votimi

63

skene-krimi-mos-kalo1Ekzekutohet një person në Laç përpara qendrës së votimit. Sipas raportueses së Top Channel, forcat Renea janë nisur në drejtim të Lacit, pas vrasjes së ndodhur. Gazetarja ka raportuar nga Laçi, se ishin brenda zonës së votimit dhe kanë dëgjuar të shtëna që nuk kuptohej nga vinin. Kur gazetarja ka dalë jashtë ka konstatuar trupin e një personi të shtrirë në rrugë që mendohet të jetë ekzekutuar. Mendohet se ka edhe persona të tjerë të plagosur.

Pritet një konfirmim zyrtar policor së shpejti.