Dy shpërthime eksplozivi në Vlorë

58

20130623-084041-280x200I vendoset eksploziv makinës së Sekretarit Politik të PS-së Kreshnik Tepelena. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:45 të mëngjesit të sotëm, ku makina tip BMW X5 me targa AA 768 FN ka shpërthyer, por fatmirësisht pa të lënduar në njerëz.

Makina ka qenë e parkuar përpara shtëpisë së Kreshnik Tepelenës dhe ai ka komunikuar se me këtë makinë lëvizte Valentina Leskaj.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për ngjarjen.

Eksplozivi i dytë i vendosur, është ndaj makinës së Prokurorit të Rrethit Vlorë, Dorian Tafili, në lagjen ”Pavarësia” Vlorë. Eksplozivi mendohet të jetë vënë rreth orës 00:50. Makina tip “Wolksvagen Golf 4” me targa VL 0615 D, ka pësuar dëme materiale, por nuk raportohet të ketë viktima në njerëz.