Dokumentar: Pamjet e fshehura të arrestimit të Berishës

70

berisha-pranga2Këtë të hënë emisioni i fundit në këtë fushatë i gazetarit Andi Bushati, “Zonë e ndaluar”, paralajmëron surpriza me një dokumentar për karrierrën politike gjysëmshekullore të Sali Berishës, që nga dita që hyri në politikë në vitin 1968 e deri më sot.

Në dokumentar parakalojnë të gjitha momentet kyce të karierës së Berishës, një pjesë të të cilave të filmuara nga televizione të huaja: dita kur morri teserën e PPSH-së, kur bëri thirrjen pro Ramiz Alisë në dhjetor 1990, zgjedhjet e vitit 1996, rënia e piramidave, largimi nga presidenca rikthimi i tiji bujshem më 2005, ngjarjet e Gërdecit dhe ato të 21 janarit.

Por, përmes shumë filmimeve të rralla gjenden edhe ato ekskluzive të pamjeve të arrestimit të Berishës me urdhër të ish kryeministrit Meta./ Gazeta Dita/

berisha-pranga2
Arrestimi i Berishes/ Dokumentar i Andi Bushatit

 

Arrestimi i Berishes/ Dokumentar
Arrestimi i Berishes/ Dokumentar i Andi Bushatit