Basha, Ramës: Harroje se do ringjallësh Enverin, t’i kërkosh ndjesë shqiptarëve

43

Lulzim-Basha-PD-deklaron1-565x413Kreu i PD-se, Lulzim Basha vazhdon ende të insistojë, se shqiptarët janë lënduar shumë, duke parë portretin e Enver Hoxhës, gjatë homazheve te varrezat e dëshmorëve.

Basha i kërkon Ramës që t’u drejtohet me një ndjesë shqiptarëve dhe i rithekson kreut të qeverisë se po luan me zjarrin së bashku me Ilir Metën.

“PD i kërkoi dy ditë më radhë kryeministrit Rama të distancohet qartë duke i kërkuar ndjesë gjithë shqiptarëve që janë lënduar duke parë portretin e diktatorit më gjakatar. Nuk është distancuar, duke ushqyer bindjen se është ai vetë porositësi i provokimit. U them dyshes Rama-Meta, po luani me zjarrin, ish të përndjekurit ata që e paguan më shtrenjtë se kush terrorin enverist nuk do ua falin, brezat që vuajtën urinë nuk do tua falsin, brezin e ri që është rritur e po rritet në demokraci, harrojeni se do ringrini fantazmën e Enverit”- tha Basha.