Balla: Prokuroria të hetojë menjëherë serinë e radhës “Babale 2”

64

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i kërkon prokurorisë të hetojë menjëherë akuzat se ai ka qenë në komisariat për të kërcënuar nënoficerin Emiljano Nuhu.

Taulant Balla: “Thirrja ime ndaj prokurorisë të hetojë menjëherë serinë e radhës “Babale 2”. Nëse unë, Rrahman Rraja apo Artur Bushi kemi qenë atje? Ka prova për ta vërtetuar. Ju garantoj se kjo histori do të jetë histori e radhës së turpit të përfshirë në një shantazhim të deputetëve kryetarit të gurpit PS për të cilin e garantoj nuk shantazhohem kurrë. Nga Lulzimi jo e jo se me të shantazhu Lulzimi është turp .

Gjithashtu Balla tha se PS ka prova të qarta se Basha ka shantazhuar sipërmarrës.

“Mori në qafë partinë e tij dhe LSI-në” tha Balla nga foltorja e Kuvendit paraditen e sotme.

Sa i takon vetingut në politikë, Balla thotë se maxhoranca nuk do të pranojë veting të politikës pa u hetuar korrupsionin 27 vjeçar.

Taulant Balla: “PD kërkoi pazar për të ndryshuar 7 ligjet e vetingut dhe ne nuk bëhemi kurrë pjesë e pazarit në kurriz të vetingut. Nuk do të pranojmë kurrë veting të politikës pa u hetuar korrupsioni 27 vjeçar. PD ka sjellë në kuvend dy faqe letër që jo vetëm që ngrihet dru me ferra para drejtësisë por që synohet të bllokohet SPAK e Byroja e hetimit.