Date archive forShtator, 2015
By albaniaplus On E hënë, 28 Shtator, 2015
0 Comments

Altin Arapi: “Ja si Shqipëria ka mashtruar Gjykatën e Strasburgut”

Aurora Allushaj Një personazh krejt ndryshe nga çfarë më ishte servirur. I qetë, elokuent, me një shikim të mprehtë pas syzeve optike. Takohemi në banesën e tij, në një prej lagjeve të Brukselit. Sapo More...

By albaniaplus On E enjte, 24 Shtator, 2015
0 Comments

Ngjela: Rama do të ikë shpejt nëse nuk kupton ç’po bën

Spartak Ngjela komenton situatën në vend si dhe aksionin kundër informalitetit, korrupsionit, gjendjen ekonomike, reformën në Drejtësi. Ja postimi i tij në facebook. Jemi në këtë gjendje, sepse qeveria More...

By albaniaplus On E mërkurë, 16 Shtator, 2015
0 Comments

Linda Halimi në American Idol 2016

Këngëtarja e fuqishme e skenës sonë, pasi debutoi në edicionin e tretë të Talent Show-t të famshëm shqiptar si “Ethet”, dhe pasi pushtoi skenën dhe ekranin në Shqipëri dhe Kosovë, ku fitoi dhe mjaft More...

By albaniaplus On E mërkurë, 16 Shtator, 2015
0 Comments

Klosi: Luftë kundër punës së zezë

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi ka vizituar një nga bizneset më të mëdha të qytetin e Elbasanit nga ku ju ka bërë thirrje punonjësve të mos punojnë në të zezë por t’u kërkojnë More...

By albaniaplus On E hënë, 14 Shtator, 2015
0 Comments

Evropa gati të përdorë ushtrinë kundër trafikantëve në Mesdhe

Bashkimi Evropian miratoi sot përdorimin e forcës ushtarake kundër trafikatëve të migrantëve që nisen nga Libia, në kuadër të përforcimit të operacioneve të saj detare në Mesdhe. “Kjo do t’i mundësojë More...

By albaniaplus On E hënë, 14 Shtator, 2015
0 Comments

Manjani: LSI mbështet procesin e dekriminalizimit

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ylli Manjani deklaroi të hënën se “LSI mbështet procesin e dekriminalizimit”. “Po, duhet bërë ajo që quhet dekriminalizimi i parlamentit, More...

By albaniaplus On E hënë, 14 Shtator, 2015
0 Comments

Të pathënat për shkollën

Afrim Krasniqi Dikur ishte 1 shtator. Tani në ndryshim nga shumica e vendeve evropiane, 1 shtatorin e bëjmë si të duam, herë 10 shtator, herë 12 shtator, këtë herë 14 shtator. Nisja e shkollës? Një praktikë More...

By Sherina Saliaj On E hënë, 14 Shtator, 2015
0 Comments

Vdekja e 16-vjecares Kostandina Anagnosti, 4 mjek në prokurori.

Shoqata e Avokatëve Antikorrupsion të Shqiperisë në Tiranë ka denoncuar në Prokurorinë e Tiranës 4 mjek të Institutit të Mjeksisë Ligjore për fshehje të provave dhe sipas tyre nëntorin e kaluar 16-vjecarja More...

By Sherina Saliaj On E hënë, 14 Shtator, 2015
0 Comments

Greqi, mbyten përsëri 34 emigrantë

34 emigrante jane  mbytur sot pranë brigjeve të ishullit grek, Farmakonis në tentativë për të mbërritur në breg. Gati gjysma e viktimave nga tragjedia e orëve të fundit me refugjatë që vijnë nga brigjet More...

By albaniaplus On E diel, 13 Shtator, 2015
0 Comments

Kush e harroi Gërdecin?

Aurora Allushaj Sot është dita e parë e muajit shtator. Muajit të planifikuar, në nxehtësinë e vapës së korrikut dhe gushtit, për aksione të mëdha në Shqipëri. Bashkia e Tiranës nëpërmjet kreut More...