Date archive forMaj, 2015
By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Arrest me burg për dy kosovarë, tentuan të trafikonin të miturën

Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për dy shtetas kosovarë të cilët akuzohen për trafikim të të miturve. Gjykata dhe arrest me burg për Bylbyl Isenin 36 vjeç dhe A. Dobratici. More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Kodheli-Kryemadhi: Pjesëmarrja e grave në politikë, sjell zhvillim

Kandidati i përbashkët i “Aleancës për Shqipërinë Europiane”, Viktor Tushaj, zhvilloi një takim me përfaqësuese të shoqërisë civile në Lezhë. Në këtë takim , z.Tushaj shoqërohej nga deputetja More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

15 fjalë për pseudofeminizëm

Artan Lame Me shpejtesi rrufeje u përhap përmes “Facebook”-ut një foto nga pas, e një femre me fustanin futur mes bythësh. Shpjegimi ishte: “Kjo është kandidatja e PD për Durrësin, Grida Duma”. More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Peshku ul rrezikun e astmës tek fëmijët

Fëmijët që konsumojnë mishin e peshkut janë më pak të rrezikuar nga astma. Një studim i kryer nga universiteti mjekësor i Roterdamit, ku morën pjesë më shumë se 7.000 fëmijë, ka formuluar teorinë More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Ja si të ushqeheni shëndetshëm

 Gjithmonë është e çuditshme të dëgjosh njerëzit kur thonë: “Është pak i shëndetshëm!” Kjo përkthehet mbi peshë dhe i shëndoshë. Megjithatë për shumë të tjerë, kur përmend fjalën i shëndetshëm More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

DASH: Takimi Rama-Vuçiç historik

Departamenti Amerikan i Shtetit përshëndet kryeministri shqiptar Edi Rama dhe kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç për riafirmimin e angazhimit të tyre për të forcuar bashkëpunimin mes dy shteteve me qëllim More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Hidhet ne qarkullim aboneja per ata qe ikin ne boten tjeter

Hidhet ne qarkullim aboneja per ata qe ikin ne boten tjeter. Foto Dritan Laci  More...

By albaniaplus On E premte, Maj 29th, 2015
0 Comments

Italiani i arrestuar në Tiranë, anëtar i Camorras

Shtetasi italian Salvatore Letizia, njëri prej 3 të ndaluarve menjëherë pas krimit jo vetëm që dyshohet se ishte vrasës me pagesë por dhe anëtar i Camorras në Itali. Prishja e pazareve te drogës dhe një More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 28th, 2015
0 Comments

Kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj shpallet i pafajshëm

Kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj është çliruar nga të gjitha akuzat. Vendimi nga Gjykata e Fierit në seancën e zhvilluar paraditen e së enjtes. Sëbashku me Zeqajn të pafajshëm u shpallën edhe zyrtarët More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 28th, 2015
0 Comments

BB, prioritet e partneritetit me Shqipërinë

Bordi i Drejtorëve të Bankës Botërore miratoi dhe publikoi këtë javë, kuadrin e partneritetit me Shqipërinë për pesë vitet e ardhshme, ku parashikon mbështetje përmes huadhënies për një vlerë totale More...