Date archive forPrill, 2015
By albaniaplus On E premte, Prill 17th, 2015
0 Comments

Hamza Hatika lë Shqipërinë, jam kërcënuar shumë herë

Fotografi Hamza Hatika nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook se për shkak të kërcënimeve të bëra nga politikanët gjatë punës së tij ka vendosur të largohet nga Shqipëria dhe të kërkoi More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 15th, 2015
0 Comments

Përçahet mazhoranca, ikën Fronti i Majtë nga PS

Fronti i Majtë largohet nga koalicioni me PS dhe vendos të garojë e vetme në zgjedhjet vendore të 21 qershorit. “Largimi ynë nga koalicioni me Ramën ishte një domosdoshmëri e diktuar nga politikat antipopullore More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 15th, 2015
0 Comments

Në pranga dy kontrollorë në pikën e kalimit kufitar në Kakavijë

Ministria e Punëve të Brendshme bën me dije nëpërmjet një deklarate për mediat se janë arrestuar dy punonjës policie në Kakavijë, pasi morën rryshfet për të lejuar 3 shtetas shqiptarë të kalonin More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 15th, 2015
0 Comments

Hidhet nga kati i dytë, e pret shqiptari

Një shqiptar është kthyer në hero në Zvicër, pasi ka shpëtuar një grua nga vetëvrasja, e cila u hodh nga kati i dytë një pallati por që është pritur nga 36 vjeçari. Ramadan Ziberi tregon se gruaja More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Kundër kandidatit të Përmetit, ikën nga PS Vladimir Kosta

Deputeti Vladimir Kosta është larguar nga Partia Socialiste. Shkak për këtë është bërë kandidatura që ka zgjedhur e majta për bashkinë e Përmetit. Kosta tha se kjo kandidaturë është bërë pa More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Belgjika, dakord që Frroku të gjykohet në Tiranë

Belgjika bie dakord zyrtarisht që të transferojë dosjen e gjykimit ndaj deputetit Mark Frroku në Shqipëri, për shkak të mungesës së një marrëveshjeje ekstradimi, nëse Gjykata e Brukselit e dënon në More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Konflikti për rrjetat e peshkimit, përleshen dy familje

Dy familje janë përleshur me njëri tjetrin pas konfliktit të nisur për rrjetat e peshkimit të cilat kishin ngritur në lagunën e Patokut. Sherri mes familjeve Zela, dhe Vata, cili përfundoi me tre të plagosur More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Lindi pa hundë, facebook heq foton e foshnjes

Timothy Eli Thompson ka lindur pa hundë, dhe mamaja e tij Brandi Mc Glathery deklarom se Facebook i kishte hequr foton. Një grup pro jetës kishte treguar historinë e foshnjës së lindur ndryshe të shoqëruar More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Nishani uron Pashkët: Drejtësi për të gjithë pa dallim, barazi mes nesh që nga më i pari e deri tek më i fundit

Përmes një mesazhi kreu i Shtetit shqiptar,  Bujar Nishani u uron Festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve ortodoksë shqiptarë kudo ku ndodhen. Nishani thotë se kjo ditë e shenjtë, na rikujton se shpresa More...

By albaniaplus On E diel, Prill 12th, 2015
0 Comments

Ja emrat zyrtare të PD për Peqinin, Pukën, Burrelin e Klosin

Albert Kreçi do të jetë kandidati i PD në zgjedhjet vendore të 21 qershorit për bashkinë e Peqinit. Kreçi është aktualisht kryetar i komunës Pajovë ndërkohë që rivaliteti pritet të jetë i fortë More...