Publikuar Ne: 29 Mars 2014
58 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Zbulohen autorët e zjarrvënies në burgun e Rrogozhinës

burgu-zjarrPolicia e Tiranës ka njoftuar se ka zbuluar autorët e vërtetë të zjarrvënies në burgun e Rrogozhinës.

Ngjarja ka ndodhur më 31 janar të vitit 2014. Ndër të tjera mësohet se Prokuroria ka firmosur urdhër-ndalimin për Ledjon Gjikën dhe Jurgen Meçalliun.

Ngjarja

Pas zjarrit të djeshëm, rreth 100 të paraburgosur që gjendeshin në burgun e Rrogozhinës janë transferuar në burgun e Peqinit. Ndërkohë mësohet se, dy vatrat e zjarrit që rënë një natë më parë janë shuar dhe ky institucion është kthyer në normalitet.

Nga zjarri i djeshëm u asfiksuan 21 të burgosur dy prej të cilëve në gjendje më të rëndë. Njëri prej të dënuarve ndodhet në Spitalin e Durrësit në repartin e reanimacionit, ndërsa një tjetër i dënuar ndodhet në Tiranë pasi ka pësuar djegie të shkallës së tretë. Të dënuarit e tjerë që kanë shfaqur probleme për shkak të tymit ndodhen në Spitalin Kavajës.

59 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok