Publikuar Ne: 17 Qershor 2014
1217 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Vijon operacioni në Lazarat, policia gjen sasi të mëdha droge

hashashi-makinePolicia e Shtetit ka bërë me dije se, deri tani janë kontrolluar 20 shtëpi në fshatin Lazarat. Gjatë kontrollit të ushtruar, janë sekuestruar sasi të konsiderueshme lëndësh narkotike si dhe pajisje për përpunimin e tyre.

Vazhdon operacioni i policisë në fshatin Lazarat. Vetë ministri i Brendshëm, Tahiri deklaroi sot se policia nuk do të ndalet dhe se operacioni përfundon kur çdo centimetër katror i Lazaratit të vihet në kontroll të plotë të shtetit.

Në vijim të operacionit për kontrollin e hapësirave të banuara në Lazarat, forcat e policisë gjetën një sasi të madhe lëndësh narkotike. Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit janë gjetur bimë të kultivuara, boçe kanabisi, makineri për presimin e kanabisit, dhe municione në sasi të mëdha.

1218 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok