Publikuar Ne: 31 Janar 2014
76 shikime
AKTUALITET | By albaniaplus

Tahiri: Operacioni u publikua nga rrjedhjet e informacionit

SAIMIR-TAHIRISAIMIR-TAHIRI saimir-tahiriMinistri i Brendshëm u pyet mbrëmjen e sotme në emisionin Opinion, në lidhje me dëmtimin e hetimeve dhe dekonspirim të operacionit.

Kur u pyet se mos ai vetë me publikimin e operacionit ka dëmtuar hetimet, dha këtë përgjigje: “… Ministria e Brendshme dhe unë kemi përgjegjësi për ndjekjen e hetimeve. Drejtorët kanë përgjegjësitë e tyre. Unë jam për të ndihmuar me mundësitë e mia edhe duke shkuar në operacion, edhe duke shkuar në zyrë të policëve. Kemi pasur bashkëpunim të shkëlqyer me prokurorinë. Prokuroria ka nisur një hetim për nxjerrje të informacionit. Shpresojmë të arrijmë të gjejmë çarjet. Mund të them se u bë i detyrueshëm komunikimi, sepse patën rrjedhjen e informacionit dhe e dyta dua të falenderoj Prokurorinë e Krimeve të Rënda, sepse ka zhvilluar një hetim profesional…”.

77 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok