Publikuar Ne: 8 Janar 2014
56 shikime
AKTUALITET / RAJONI | By albaniaplus

Shpërthim në veri të Mitrovicës

Mitrovica_foto_Fatmir_Aliu_800740Policia e Kosovës bëri të ditur se një shpërthim pa dëme në njerëz ka ndodhur në pjesën veriore të Mitrovicës, të banuar me shumicë serbe.

Shpërthimi që ndodhi të martën në mbrëmje ka shkaktuar dëme materiale në tri objekte hoteliere dhe në tri makina.

Policia tha se ende nuk dihet se çfarë mjeti shpërthyes është përdorur dhe as për motivet apo autorët e mundshëm të tij.

Mjetet lokale të informimit në Mitrovicë thanë se shpërthimi ka ndodhur në një diskotekë, pronë e një pjesëtari të komunitetit serb në atë zonë.

Veriu i Mitrovicës shpesh ka qenë skenë e tensioneve dhe incidenteve të dhunshme.

 

57 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok