Publikuar Ne: 13 Janar 2014
47 shikime
KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Gjykata e Vlorës jep masën “arrest me burg” për babain përdhunues

babai perdhunuesGjykata e të miturve në qytetin bregdetar në Vlorë, ka lënë në burg Bashkim Lekën, 46-vjeçarin i cili akuzohet për përdhunimin e vajzës së tij 13 vjeçe.

Gjykata në Vlorë ka dhënë masën e sigurisë “arrest në burg” edhe për tre dhunuesit e tjerë të 13-vjeçares, për Bertol Lekën 26 vjeç, Fatjon Gashi 24 vjeç dhe minorenin A.Leka 14 vjeç, që të tre banues në fshatin Lekaj. Kujtojmë këtu se vetëm një ditë më parë, 13-vjeçarja nga fshati Lekaj i Lushnjes është marrë në mbrojtje nga Shërbimi Social Rajonal, i cili në bashkëpunim edhe me autoritetet vendore do të kujdesen për të miturën. Vajza M.Leka, 13 vjeçe, denoncoi të atin në polici, pasi ishte përdhunuar dy herë prej tij. Vajza e mitur, e shoqëruar nga gjyshi, ka rrëfyer në komisariatin e Lushnjes historinë tronditëse që ka nisur nëntorin e vitit të shkuar.

48 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok