Vritet roja i pikës valutore, grabitësit e ekzekutuan për 45 mijë lekë

52

policia...Tentativa për të mbrojtur objektin të cilin e kishte në përgjegjësi për ta ruajtur i ka kushtuar jetën një 50-vjeçari në Fier. Shtetasi Petrit Saliaj, roje në një pikë të këmbimit valutor, u gjet sot i vdekur nga forca të policisë në qendër të qytetit, pranë xhamisë.

Sipas policisë së Fierit, 50-vjeçari është vrarë me mjete të forta nga disa grabitës, të cilët kanë grabitur gjatë natës dhe pikën valutore të cilën ai e ruante. Dyshohet se roja i ka ndjekur grabitësit deri në qendër të qytetit, ku ata e kanë masakruar me mjete të forta dhe thika.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e identitetit dhe kapjen e autorëve të vrasjes së Saliaj, njëkohësisht dhe të grabitjes së pikës së këmbimit valutor.

Ndërkohë, ekspertët e policisë kanë gjetur dy thika në një kosh mbeturinash pranë vendit ku u gjet trupi i 50-vjeçarit, të cilat dyshohet se mund të jenë përdorur për vrasjen e tij.