Vlorë, “fundi i marrëzisë” bllokon 66 objekte

46

policiaPolicia e Vlorës ka bllokuar sot 66 objekte, pasi është konstatuar se kishte mangësi në dokumentacionin e tyre.

Në kuadër të operacionit “fundi i marrëzisë”,  policia e qytetit të Vlorës, zhvilloi ditën e djeshme kontrolle të hapura në të gjitha kazinotë dhe pikat e basteve sportive në qarkun e Vlorës.

Sipas policisë, nga kontrolli, janë konstatuar 99 ambiente kazino/baste sportive.

 Nga këto është ushtruar kontroll i hapur në 35 ambiente të ndryshme, si dhe janë bllokuar 64 ambiente të tjera ku nuk ndodheshin personat përgjegjës.

Mësohet se janë sekuestruar 33 kompjutera dhe 7 televizorë të cilët shërbenin për organizim të lotarive të palejuara.

Ndërkohë, nga Sektori Kundër Krimit Ekonomik, ka filluar procedimi penal dhe është bërë dokumentimi ligjor për 14 shtetas për veprën penale “organizim i lotarive të palejuara”.

/Shekulli Online/ E.B./