Vetëvritet 23-vjeçarja, hidhet nga Sky Tower

68

policiaNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë, në ndërtesën e lartë Sky Tower, nga e cila është hedhur një vajzë e re 23 vjeçare dhe për pasojë ka gjetur vdekjen.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e ish- Bllokut, Tiranë. Sipas dëshmitarëve vajza 23 vjeçare, Iris Belba ka qenë duke pirë kafe. Mësohet se vajza ka qenë punonjëse në një nga bizneset e pallatit 16-katësh.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Ende mbeten të paqarta shkaqet pse vajza është hedhur.