Topalli: Qeveria bandë që për ligj njeh tritolin, duhet t’i dalim zot këtij vendi

62

jozefina topalliIsh Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli në një koment në Facebook, ka akuzuar qeverinë shqiptare se është një bandë që për ligj njeh vetëm tritolin. Topalli, bën thirrje për t’u përgatitur në marrjen e pushtetit, pasi sipas saj, vendit i duhet dalë zot.

“Të dashur miq!
Ne nuk kemi një qeveri që qeveris , por një bandë, që për ligj njeh tritolin e për drejtësi njeh shtetin policor! Hakmarrja dhe urrejtja është buka e tyre e përditshme!
Vetëm brenda pak ditëve
Në një akt terrorist, është vendosur tritol pas derës së shtëpisë së Kryetari të PD të Pogradecit!
Me brutalitet e dhunë është arrestuar , sikur po kapnin një terrorist, Kryetari i PD të Kamzës!
Si në format e egra të sigurimit të shtetit ,shpifin e trillojnë për bashkëshorten e kryetarit të Kamzës!
Pasi i mohuan pjesës më vulnerabël të shoqërisë ,asistencën dhe ndihmën ekonomike për disa muaj,
Shtynë edhe rrogat dhe pensionet për punonjësit e administratës!
Poshtërojnë dhe frikësojnë çdo ditë njerëzit me gjoba, për të cilat shumë herë ato nuk dinë asnjë gjë!
Krimi e vrasjet e kryera herë nga maskat , herë nga “babagjyshët”, herë nga “ushtarakët” , herë pa maska kanë terrorizuar shoqërinë!
Çdo ditë hidhen në rrugë punonjës të devotshëm të administratës!
Fshehin e mbajnë mister çdo vendim të ministrive dhe qeverisë !….
Ku po rrëshqet vendi ynë?!!! Ne duhet ti dalim zot vendit e qytetarëve! Ne duhet të përgatitemi! Qytetarët duhet të ngrihen të mbrojnë të drejtat e liritë e tyre!”, shkruan Topalli.