Parandalohet një vrasje në Kamëz

57

policiaShërbimet e Sektorit për Aktet Terroriste dhe Krimeve të Rënda, Sektorit për Operacionalet Speciale dhe Komisariatit të Policisë nr.5, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Tiranë, kanë bërë të mundur parandalimin e një vrasje në Kamëz ndaj shtetasit Nik.M, 43 vjeç, banues në Kamëz.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasit : Gëzim Riza Prelaj, 41 vjeç, Besnik Riza Prelaj, 39 vjeç, Agron Riza Prelaj, 37 vjeç, Saimir Riza Prelaj, 31 vjeç, Xhevahir Ibrahim Hoxha, 27 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në Kamëz.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë në qendër të Kamzës në rrugë kryesore, brenda në mjetin tip benz 200, me targa Tr 3124 L.

Në momentin e arrestimit, këtyre shtetasve ju gjendën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një pistolete TT model 54, krehër me fishekë, doreze metalike, një send i fortë i mbledhur me gazetë,

I dëmtuari dhe autorët e arrestuar kanë pasur konflikt prej disa muajsh, për motive të dobëta. Aktualisht po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes.