Tjetër tërmet në Tiranë

62

Shqipëria nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike, ndërkohë që kanë nisur edhe stuhitë e shiut.

Një tjetër tërmet 3.7 ballë është regjistruar në vendin tonë rreth orë 21:30 të së enjtes, duke mbajtur në panik qytetarët.

46 persona të vdekur, 750 të plagosur dhe 47 të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës, i cili është pasuar në ditët në vijim me lëkundje të tjera toke.