Tenton të takojë Berishën, dhunohet nga badigardët

67
Badigardet e Berishes
Badigardet e Berishes

Ka kohë që kryeministri Berisha nuk e heq jelekun antiplumb. Pavarësisht kësaj mase sigurie, një numër i madh truprojash e shoqërojnë atë në çdo takim me qytetarët, madje edhe në daljet private me familjen. Dy ditë më parë, një incident me truprojat e kryeministrit i ka kushtuat shtrenjtë një lypësi.

Sipas gazetës Shqiptarja.com, dy ditë më parë, Berisha ka qenë në një klinikë dentare, për të kuruar një dhëmballë. Pas daljes së saj, shtë përpjekur t’i afrohet një lypës që njihet në Tiranë me emrin “Taku i Lemes”. Por, badigardët e Berishës e kanë goditur dhe e kanë tërhequr zvarrë nëpër rrugë. Më pas “Taku i Lemes”, ose Spartak Boshani, që është emri i tij i vërtetë, është çuar në autombulancë nga forcat e policisë, por nuk është kuruar nga mjekët, me arsyen se është lypës.