Tahiri: Nuk kam procedim penal nga Italia

70

Deputeti socialist ndodhet në një deklaratë për median.
Tahiri vë në dispozicion një dokument të Prokurorisë së Katanias ku thuhet se nuk ka asnjë procedim penal në Itali ndaj tij
Tahiri: Po hedhin baltë mbi mua por do e përballoj. Të drejtën dua ta gjej vetë pa ndihmë dhe pa mbështetje
Ndërkohë deputetët e PD-së u larguan nga mbledhja e Komisionit Parlamentar të Ligjeve pas debateve për Saimir Tahirin.
Në orën 11:00 mblidhet Konferenca e kryetarëve lidhur me seancën e nesërme.