Sukses policor, arrestohet hakersi që lajmëroi për vdekjen e Berishës

86

1-feature-pic16Policia e Tiranës ka shënuar suksesin e radhës, duke arrestuar hakersin, që guxoi të nxirrte lajm për vdekjen e Sali Berishës.

Jurgen Masati 24-vjeç, i cili kishte ndërhyrë në faqen e Top Channelit një vit më parë duke publikuar lajmin e rremë të vdekjes së Sali Berishës.

Vdes Sali Berisha nga një atak në zemër,” ky ishte lajmi i publikuar në faqen e televizionit më të madh në vend.

Masati është lënë në burg pa afat dhe raportohet se, policia e ka arritur këtë sukses falë punës së saj njëvjeçare.