Studentja hidhet nga kati i tretë i Komisariatit të Policisë në Kukës

54

kukes polici_9Në vajzë 20 vjeçare është hedhur nga kati i tretë i Komisariatit të Policisë Kukës, paraditen e sotme. Studentja A.C është thirrur në polici për të dhënë sqarime në lidhje me ngjarjen, pasi i ati i saj kishte bërë denoncim në polici për zhdukjen e saj.

Gjatë marrjes në pyetje nga policia e Kukësit, vajza ka pranuar se ishte larguar me një djalë. Pasi ka mbaruar procedura vajza i është ofruar dritares nga ku është hedhur. Studentja është çuar me urgjencë në spital ku raportohet, se është jashtë rrezikut për jetën dhe rezulton të ketë marrë disa plagë ne trup.

Ndaj dy punonjësve të policisë, të cilët kanë asistuar gjatë marrjes në pyetje është marrë masa e pezullimit të përkohshëm nga detyra, deri sa të sqarohen shkaqet dhe motivet e incidentit të ndodhur.