Dokle: Po fryn era e shtetit, boll më me ndërtime pa leje

49

namik-dokle-2Namik Dokle shprehet optimist për vendosjen e shtetit, që do të filloje menjeherë pas marrjes në dorë të situatës nga qeveria Rama. Ai ka mbeshtetur deklaratën e Kryeministrit të ardhshëm Rama në lidhje me kthimin e bregdetit në identitet siç edhe bëri me Lanën në Tiranë.

E thene troc, sakte,pa ekuivoke, me guxim shtetari: ” Kush nderton pa leje ne bregdet, i hedh parate ne det!” Po fryn era e shtetit. Boll me me ndertime pa leje! Boll me me biznese pa leje. Mjaft me grabitje territoresh nga “te fortet”! Mjaft me pronare qe mbijne nga hici ! Ky eshte Edi Rama qe besoj une, ky eshte Edi Rama qe besojne dhe votuan shqiptaret ne menyre plebishitare me 23 Qershor. RILINDJA E SHQIPERISE PO FILLON ME RILINDJEN E SHTETIT“,- ka deklaruar Dokle ne rrjetin social Facebook.