Eksploziv furgonit në Gjirokastër

58

policia-gjirokasterNjë sasi eksplozivi ka shpërthyer ditën e sotme në Gjirkoastër, rreth orës 03 :00 të mëngjesit.

Persona ende të paidentifikuar kanë vendosur një sasi eksplozivi një automjeti tip Furgon me targa GJ 8067 A.

Raportohet se mjeti në të cilin ishte vendosur eksplozivi gjendej i parkuar pranë banesës së shtetasit G.L nga Dunavati. Nuk ka viktima ne njerëz, ndërkohë që janë raportuar vetëm dëme materiale.

Policia e cila ka mbërritur në vendngjarje, ka komunikuar se ka filluar hetimet për kapjen dhe identifikimin e autorëve.