Shpërthen bombola e gazit në çerdhe, nuk ka viktima

75

bombolaDitën e sotme një ngjarje e rëndë ka tronditur çerdhen shtetërore në Kamëz. Raportohet, se një bombol gazi ka shpërthyer por fatmirësisht nuk ka pasur viktima.

Deklarohen tre persona të cilët kanë marrë plagë të konsiderueshme, përkatësisht roja i çerdhes dhe kuzhinierja ndërsa, një fëmijë i cili po ashtu është dëmtuar, raportohet se dëmet janë të lehta.Të tre të plagosurit janë transportuar me urgjencë drejt Qendrës Spitalore Universitare « Nënë Tereza ».

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:00 dhe shkaku kryesor dyshohet të jetë rrjedhja e një bombole gazi, e cila më pas ka provokuar edhe shpërthimin.