Shkrumbohet automjeti, dyshohet për eksploziv

54

automjet-280x200Një automjet ka marrë flakë në autostradën Tiranë-Durrës në kilometrin e 9 të saj pranë fshatit Domje.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:30, ndërsa automjeti sapo kishte ndaluar. Fatmirësisht nuk ka të plagosur nga kjo ngjarje, pasi në automjet nuk ka pasur asnjë person kur ka marrë flakë automjeti.

Policia dyshon se automjetit i ishte vënë ekspoloziv. Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes dhe fiksimit të provave policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të zjarrit në automjet.