Sherr mes kushërinjsh, e godet 5 herë me thikë

51

policia...Një person ka mbetur i plagosur pas një sherri me thika mes kushërinjsh në fshatin Shijan të Delvinës.

Sipas policisë i plagosuri është 30-vjeçari Saimir Muho, i cili është qëlluar pesë herë me thikë. Muho është nisur menjëherë në spitalin e Sarandës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autor i plagosjes dyshohet të jetë kushëriri i tij, me të cilin dyshohet të ketë pasur konflikte të mëparshme. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur shkaqet e saj.