Sekuestrohen 4 kg heroinë në Vlorë

47

eroinaPolicia portale e Vlorës ka bërë të mundur sekuestrimin e 4 kg heroinë në port, ndërsa ka vënë në pranga dhe poseduesin saj.

Droga u gjet gjatë kontrollit të automjetit tip “BMV”, i cili po kalonte për të hyrë në traget.

Lënda narkotike ishte e paketuar në 8 pako, ndërsa policia shoqëroi drejtuesin e mjetit nga Pogradeci, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Nga ana e policisë vijojnë hetimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në rrjet.