Rama flet për lëndën plasëse në shtëpinë e Xhieselës: Kanë interes vetëm ata që e dhunuan në publik

63

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tritolin që iu vendos banesës së Xhisiela Malokut. Në fjalën e tij përpara deputetëve socialistë, Rama tha se kjo gjë i intereson vetëm atyre që e dhunuan vajzën publikisht.

Rama: Mbrëmë natën vajzës së kthyer për mish për topat e kësaj politike të ulët i është hedhur lëndë plasëse në shtëpi. Kush është i interesuar të krijoi në publik idenë se vajza është nën trysninë e një terrori psikologjik?! Ne? Jo! Ska mendje normale, madje dhe peshqit e liqenit artificial të kuptojnë që për këtë kanë vetëm interesa ata që e dhunuan publikisht për ditë e ditë të tjera dhe askush tjetër. Ata që i dinë shqiptarët për budallenj dhe synojnë ti bindin se një histori dhune fizike marrëdhëniet mes dy të rinjeve na qenka në fakt një dhune seksuale e frymëzuar politikisht nga një baba deputet dhe e padënshkuar ligjërisht sepse kryetari i depuytetëve me armë në dorë ka shkuar dhe ka kanosur oficerin që të mbyllë gojën.