Lajmi i fundit/Jep dorëheqjen kreu i ISSH, Eltar Deda

93

Jep dorëheqjen kreu i ISSH, Eltar Deda. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Deda në një postim në Facebook.

“Falenderime për çdo kënd që më besoi dhe më mbështeti gjatë kësaj periudhe që unë drejtova Inspektoratin Shtetëror Shëndetësor”, shkruan Deda.

Ndërkohë nuk dihet ende arsyeja e dorëheqjes së tij nga ky post.

Këtë sezon turistik, Deda në cilësine e kreut të këtij institucioni udhëhoqi një sërë kontrollesh në bare, restorante, hotele, pishina duke marrë masa të ashpra administrative për subjektet në shkelje të ligjit.