Policia e Tiranës parandalon një vrasje

58

policia-e-tiranesPolicia ka arritur të parandalojë një vrasje mëngjesin e sotëm në rrugën “Ali Demi” në  Tiranë.

Uniformat blu të komisariatit numër 1 në Tiranë kanë vënë në pranga shtetasin Shpëtim Brahollari, i cili ka tentuar të vrasë me thikë ish-bashkëshorten e tij.

Policia ka ndërhyrë në kohë duke arrestuar agresorin si dhe ka sekuestruar thikën me të cilën do të kryente krimin.

Ndërkaq në një tjetër ngjarje është shënuar mëngjesin e sotëm në Tiranë ku një person është arrestuar nga policia pasi ka dhunuar gruan e tij.

Sipas policisë shtetasi Xhemal Haka ka dhunuar gruan e tij, edhe pse kishte një urdhër mbrojtjeje ndaj saj.