Përmet, arrestohet për zjarrëvënie të qëllimshme 42-vjeçari

48

arrestimPolicia e Përmetit ka arrestuar një person i cili akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga është vënë 42-vjeçari Hekuran Sherifi.

Ky i fundit akuzohet t’i ketë vënë zjarrin disa shkurreve, por flakët më pas janë përhapur dhe kanë përfshirë disa parcela me bar dhe jonxhë.

Mësohet se zjarri është vënë në vendin e quajtur Melqinjas, ndërsa është djegur rreth 5 dylym tokë në pronësi të shtetasit Gj.S.