Published On: Mar, Mar 5th, 2019

PD e LSI duan mandatin e deputetit për 7 kandidatë

Share This
Tags

Shkon në 7 numri i kandidatëve të LSI-së që pranojnë të marrin mandatin ndryshe nga vendimi i LSI-së për djegien e mandateve.

Pas betimit të katër deputetëve të parë sot në Kuvend, Eftiola Braha, kandidate e dytë në listën e Gjirokastrës, Elda Hoti në Lezhë dhe Edlira Hyseni në Durrës kanë dorëzuar formularin e vetëdeklarimit për të marrë mandatin nga KQZ.

Ndërkohë që nga PD Lirgoraq Karamelo nga PBDNJ dhe Majlinda Halilaj, kandidate e PD-së në Tiranë kanë dorëzuar sot në KQZ formularin e vetëdeklarimit.

Të hënën ishte Lefer Maliqi, kandidat i PD-së për Beratin që dorëzoi formularin në KQZ.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>