Operacioni “Mitralozi”, në pranga dy vëllezër sekuestro armëve dhe municioneve

64

drejtoria-e-policise-se-TIranesPolicia e Tiranës ka sekuestruar një sasi municionesh ndërsa ka vënë në pranga 2 vëllezër.

Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se gjatë një operacioni të koduar ‘Mitralozi’, të zhvilluar nga efektivët e komisariatit nr. 2 janë arrestuar vëllezërit Bashkim dhe Petrit Hoxha.

Sipas policisë arrestimi i tyre u bë pasi gjatë kontrollit në banesën e dy vëllezërve janë sekuestruar një mitraloz, një pushkë si dhe armatime dhe municione të kalibrave të ndryshme.

Ndërkohë materialet në ngarkim të tyre i kanë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.