Lazarat, arrestohet i kërkuari nga policia

65

lazarat-albania-cannabisForcat e policisë vijojnë operacionin antikanabis në Lazarat. Në ditën e19-të të operacionit, forcat blu kanë arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim nga policia.

Në pranga ka rënë 44-vjeçari Vladimir Brahimi, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u zbuluan dhe u sekuestruan 1 ton e 233 kilogramë kanabis sativa.  Gjithashtu janë gjetur dhe sekuestruar edhe sasi të konsiderueshme municionesh, mes të cilave 650 fishekë, 20 kapsolla detonatore dhe një mbushëse granathedhëse.

Ndalimi dhe arrestimi i 44-vjeçarit u bë për veprën penale “Prodhim e shitje të narkotikëve”, dhe “Prodhim e mbajtje pa leje të armëve e municioneve.” Kështu, numri i personave të arrestuar nga policia gjatë superaksionit antikanabis në Lazarat, tashmë ka shkuar në 39