Kryemadhi: Rama do dënohej i pari për shpifje

69

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ka cilësuar qesharak propozimin e kryeministrit Rama për një paketë antishpifje.
Duke folur në mbledhjen e Kryesisë së LSI-së, Kryemadhi tha se nëse ajo paketë miratohet i pari që dënohet është vetë Rama.
Kryemadhi: U them të gjithë shqiptarëve që të mos e besojnë kurrë atë. Jo vetëm që është një hipokrit dhe gënjeshtar, jo vetëm është një grabitës por ai është një njeri i cili është e keqja më e madhe e këtij vendi. Edi Rama është njeriu që ka grabitur dhe rrëmbyer shtetin dhe veç kësaj ndihet aq i rrezikuar sa dëgjojmë edhe propozime qesharake që kanë të bëjnë me paketën antishpifje.
Është një paketë që duhet dënuar për shpifje është Edi Rama. Mjafton të mbledhim gjithë historikun e tij dhe do të shikojmë shpifje nga më mostruozet dhe më të poshtrat. Ashtu siç quajti dhe Xhisielën përdhunuese me telenovelën e famshme që na paraqiti, ashtu do të quajë të gjithë shqiptarët trafikantë droge, kriminelë, ndërsa ai është njeriu më i ndershëm dhe më i pastër i shoqërisë shqiptare.
Rama, tha Kryemadhi, është i sinqertë vetëm kur gënjen
Kryemadhi: Të shkosh në zyrën e shtetit sot është njësoj si të dorëzohesh në gojën e ujkut: Shteti të rreh, të vret dhe varros për së gjalli. Nëse informon shtetin për një kriminel dhunohesh ti, dënohesh ti dhe nuk dënohet krimineli. Edi Rama është i sinqertë vetëm kur gënjen. Standardi i vetëm i Edi Ramës është alibia për çdo lloj krimi dhe llumi, qoftë përdhumi, krim, trafik droge dhe çdo gjë tjetër.